idex Fuarı kurşun kaplama kurşun levha diş

30 May 2022

Küresel Dental Sektörü İDEX İstanbul

Ağız ve diş sağlığı alanında tek uluslararası fuar olan IDEX Istanbul Fuarı, 26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 17. kez düzenlendi. Fuarda, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu, Balkan Ülkelerinin de aralarında bulunduğu 80 ülkeden katılımcı heyet ağırlandı. Fuara yerli ve yabancı 40 binin üzerinde profesyonel alıcı katıldı.

Türkiye’de ağız ve diş sağlığı ekipmanlarının gelişiminde ve sektörün ticari hacminin artmasında önemli rol oynayan 17. Uluslararası Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı IDEX İstanbul, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve DİŞSİAD (Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) tarafından organize edildi.

150 milyon dolarlık ticaret hacmi göz kamaştırıyor

Geçtiğimiz yıl 2 bin 337’si yabancı olmak üzere 22 bin 496 sektör profesyoneline ev sahipliği yapan fuarda 150 milyon dolarlık ticaret hacmi gerçekleşti. İngiltere, Kore, Brezilya, Tayvan, Pakistan ve Çin gibi ülkelerden gelen ülke pavilyonlarına da ev sahipliği yapan fuar, bu yıl 35 bin metrekarede 1000’in üzerinde markanın katılımı ile gerçekleşti.

Uluslararası alanda da ilgiyle takip edilen fuarı, dünyanın birçok ülkesinden gelecek kuruluş temsilcilerinin yanısıra Türkiye’nin birçok ilinden, diş hekimliği fakülteleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, diş klinikleri ve diş hekimliği odalarını temsilen öğretim görevlileri ve hastane yöneticilerinden oluşan çok sayıda sektör profesyoneli ziyarette bulundu.

Dental alandaki son teknolojiler İDEX İstanbul’da konuşuldu

İDEX İstanbul kapsamında düzenlenen kongre ve sempozyumlarda her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın en önemli akademisyen ve uzmanları ağırlandı.  Ağız ve diş sağlığındaki en son yenilikler ve teknolojik gelişmelerin detaylı bir şekilde ele alındığı bu etkinliklerde sektörün bir adım önüne geçme şansı yakalandı.

Her yıl önemli ölçüde gelişip büyüyen İDEX İstanbul, katılımcı firmalara kendisi ile birlikte büyüme fırsatı sağlarken ziyaretçilerine de uluslararası ticaret yapma şansı sunuyor.

25-28 Mayıs 2023 tarihlerinde 18.si düzenlenecek olan fuara yoğun ilgi olacağı öngörülmektedir.